RAMO AS lugu sai alguse 1991. aasta 20. augustil, kui Pihkvast olid Tallinna poole teel soomustransportöörid, avas tolleaegse Võru kommunaalkombinaadi kontorihoone linnapoolses osas uksed RAMO pood. Esimese uue Suzuki mootorratta müüsima 1994. aastal ning Arctic Cat mootorsaani 1996. aastal.  Esimese mootorsaani ostja oli Pihkvast.
„Ühel võistlusreisil Soome tuli mõte hakata kauplema krossisõitjate varustuse ja kasutatud krossitsiklitega, sest uute mootorrataste hinnad olid meie jaoks lausa üle mõistuse“ meenutab Ülo Raudsepp, kes aastatel 1972-1989 ka ise motokrossi aktiivselt sõitis. Esialgu oli plaanis panna firma nimeks Mora (esisilbid sõnadest motokross ja Raudsepp), kuid soomlased teadsid, et selle nime alla toodab üks kuulus Rootsi firma nugasid ja nii sai firma nimeks RAMO.
Murranguliseks sai RAMO-le 1994. aasta sügis. Tundus, et soomlastega asi kõige paremini edasi ei arene ja tarvis oleks vaja uusi kontakte. Plaanis oli koos Võru linna esindajatega Rootsi messile sõita. Samal ajal aga toimus Itaalias Milanos mototehnika näitus.
Otsustasin Milano kasuks ja kui kuulsin, et parvlaev Estonia on põhja läinud, tundsin, nagu oleks aktsiaselts RAMO, mis ühendab nii töö kui ka hobi, mind hukust päästnud. meenutab firma looja Ülo. Milanos käik läks igati korda. Tsiklitootjad näitasid üles paindlikust ning olid valmis sõlmima leppeid väikeste koguste kohta. Samal aastal 1994. aastal õnnestus  maha müüa esimene tsikkel. Järgmistel aastatel RAMO käive kahekordistus. 1997. aastal avasime oma esimese esinduse Tallinnas.